
Вона розповідає, що все її життя завжди було тісно пов’язане з мистецтвом.
«Я і вишивала, і малювала, тобто мистецтво завжди було біля мене ще з дитинства. Таку ляльку мені робила бабуся, але я б не згадала про це і не почала їх сама створювати, якби не мистецькі книжки. Одразу робила ляльок для друзів у подарунок, а потім, як митець, ставила собі завдання і розвивалась».

Серед робіт Наталії Свиридюк є вузлові ляльки у традиційному одязі Полтавщини, який вона також створює власноруч. Вузловими цих ляльок називають тому, що здавна вони вважалися магічними, і для їхнього виготовлення заборонялося використовувати ножиці, голки та інші колючо-ріжучі предмети. Клаптики тканини просто рвали на менші за розміром, скручували нитками, зав’язували вузликами. Виготовлення народної ляльки дає майстрині змогу представити її як унікальний вид мистецтва, а не просто іграшку.
«Фарфорова лялька у світі вже давно визнана видом мистецтва. То невже українська народна лялька чимось гірша? Мені дуже хочеться, щоб мої вироби сприймались не як іграшки, а як самостійний вид мистецтва. Це моя мотивація і те, чого я прагну».
Експонати виставки «З родинного кола» були виготовлені протягом 2017-2019 років. В оформленні Наталі Свиридюк допомагала її донька Олександра. Вона також підготувала витинанку на тему народних ляльок та візерунків, яка доповнила експозицію.
Джерело: http://zmist.pl.ua/news/lyalkova-krasa-u-poltavi-vidkrili-vistavku-vuzlovih-lyalok-u-tradiciinomu-odyazi