ВСЕУКРАЇНСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ: «ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ КОНВЕНЦІЇ ПРО ОХОРОНУ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ: ПІДСУМКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

|     11 грудня     |

2018

ВСЕУКРАЇНСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ:
«ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ КОНВЕНЦІЇ ПРО ОХОРОНУ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ: ПІДСУМКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

11.12.2018 р. у конференц-залі «UNIT.City» (м. Київ, вул. Дорогожицька, 1) відбулась Всеукраїнська конференція «Імплементація Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини: підсумки та перспективи»

На виконання Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини» (2003 р.), ратифікованої Україною (Закон №132 від 06.03.2008 р.), Український центр культурних досліджень забезпечив організацію та проведення Всеукраїнської конференції «Імплементація Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини: підсумки та перспективи» 11 грудня 2018 р. у м. Києві.

Підсумкова конференція призначена для звітності виконання пунктів реалізації Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини та проведення заходів щодо охорони, збереження та популяризації елементів нематеріальної культурної спадщини.

ОРГАНІЗАТОРИ

Міністерство культури України

Український центр культурних досліджень

МЕТА

Підсумок виконання пунктів Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини та звіт про проведені заходів щодо охорони, збереження та популяризації елементів нематеріальної культурної спадщини, що внесені до місцевих/регіональних списків, Національного переліку, Міжнародних списків ЮНЕСКО за 2018 рік.

МОВА КОНФЕРЕНЦІЇ

українська

УЧАСНИКИ КОНФЕРЕНЦІЇ

фахівці Міністерства культури України, Українського центру культурних досліджень, фасилітатор ЮНЕСКО, управлінь культури, ОЦНТ;
носії живих традицій нематеріальної культурної спадщини;
науковці поінформують про заходи, форми охорони, збереження та популяризації елементів нематеріальної культурної спадщини для забезпечення їх життєздатності й рівень залучення до них членів громади.

У ході конференції було презентовано проект «Віртуальний музей нематеріальної культурної спадщини України» та представлено Звіт з виконання Конвенції ЮНЕСКО щодо охорони нематеріальної культурної спадщини за 2018 рік.

модератор

АНЖЕЛІКА
РУДНИЦЬКА

радник Міністра культури України, заслужена артистка України

Спікери

Євген Нищук

Міністр культури України

Ірина Френкель

директор Українського центру культурних досліджень, заслужена артистка України

Наталія Морозова

радник голови Вінницької ОДА

Інна Божко

в.о. начальника відділу аналізу і стратегічного планування управління стратегічного планування та розвитку Міністерства культури України

Ілля Фетисов

голова Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини України

Валентина Телеуця

завідувач науково-дослідного відділу інноваційних технологій та популяризації культури УЦКД Міністерства культури України, кандидат філологічних наук, доцент

Мамут Чурлу

заслужений художник України, лауреат премії імені І. Гаспринського, член Національної спілки художників України, мистецтвознавець, майстер ужиткового мистецтва, дизайнер

нагородження

Нагородження лауреата премії
за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини

Томишина Олексія Івановича

(музикант-самородок, унікальний скрипаль з с. Нижнє Селище Хустського району Закарпатської області)

Нагородження переможців

(«Жива традиція» у рамках проекту національного партнерства «Створення віртуа-льного музею нематеріальної культурної спадщини України»)

ВИСТУПАЛИ

Томишин
Олексій Іванович

(музикант-самородок, унікальний скрипаль з с. Нижнє Селище Хустського району
Закарпатської області)

«Червона калина»

народний фольклорний колектив (с. Лука, керівник Надія Лабунська)