У Черкаській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Тараса Шевченка 14 вересня 2021 року відбувся семінар «Нематеріальна культурна спадщина, сталий розвиток та національна безпека».
Захід було ініційовано регіональним представництвом Українського центру культурних досліджень у м.Кременчук у партнерстві з Центром розвитку «Демократія через культуру» за сприяння та за участі Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації та КУ «Черкаський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи».
Тренерками на семінарі виступи Ірина Каць – регіональна представниця УЦКД та Валентина Дем’ян – заступниця директора Центру розвитку «Демократія через культуру».
У семінарі взяли участь працівники культури Корсунь-Шевченківської міської ради, Канівської та Смілянської міських громад, Драбівської селищної ради, Чорнобаївської селищної ради, Паланської, Березняківської, Мліївської, Червонослобідської, Бобрицької, Гельмязівської, Балаклеївської, Великохутірської,Мліївської, Іркліївської, Шевченківської, Ротмистрівської, Шрамківської, Сагунівської та Вільшанської територіальних громад, Чигиринської, Городищенської, Тальнівської, Шполянської, Кам’янської міських громад, а також фахівці Черкаського музичного коледжу ім. С. Гулака – Артемовського, Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника, Черкаського краєзнавчого музею та Черкаського художнього музею.
Практична частина семінару базувалася на представленні досвіду Гельмязівської громади щодо виявлення та дослідження елементу нематеріальної культурної спадщини «бузинник», інвентаризація якого розпочалася влітку цього року за ініціативи та за активної участі самої громади.
«Бузинник» – це солодка страва, яка готується з ягід бузини з додаванням інших фруктів та є досить популярною серед місцевих жителів, рецепт її приготування у селах громади передається з покоління в покоління.
Для Гельмязівської ТГ презентація своїх напрацювань на семінарі стала важливим кроком у представленні «бузинника» за межами своєї громади. Громада також заявила про свої наміри номінувати «бузинник» (робоча назва) до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.
Джерело фото: https://www.facebook.