14 вересня в смт Високопілля відбувся фестиваль, який вперше проводиться на території поселення німецьких колоній та поєднує культурну спадщину німців та українців! Мова йде про «Кронау-фест», під час якого у гостей була можливість заглибитися в історичне минуле поселення, відвідати виставку-продаж декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва, лаунж-зону для відпочинку, скуштувати гастрономічне розмаїття з унікальними німецькими та українськими стравами, а також побувати на концерті і на власні очі побачити етнічні виступи з різних напрямків.
Поселення Кронау заснували німці-колоністи у 1869 році на Херсонщині, сьогодні це українське селище міського типу Високопілля, яке береже та цінує свою історію та традиції. З 1912 року збереглася гімназія, в якій по сьогоднішній день навчаються діти зі всієї Херсонщини. Також зберіглись будівлі двох кірх, в одній з яких під час ремонтних робіт знайшли закладену капсулу з прізвищами перших поселенців.
В селищі є власний музей, де зберігаються історичні артефакти, а в оселях місцевих жителів збереглись деякі німецькі традиції.
Оргкомітет та партнери фестивалю подбали про те, щоб кожен, хто не зміг особисто відвідати захід цього року, зміг дізнатися про нього якомога більше! Завдяки цьому було організовано прес-конференцію, відвідати яку була можливість і у представників ЗМІ і зацікавлених осіб в рамках прес-туру Херсонського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».
– Кронау – це розвиток культурних зв’язків, можливість привернути увагу інвесторів до розвитку туризму в нашій громаді, який ми називаємо історично-ностальгічним туризмом на базі історичних подій, які відбувались на території з часів заселення німцями-переселенцями. Цей фестиваль відбувається другий раз, перший був проведений на території Херсонського драматичного театру, цьогоріч ми ризикнули і вирішили провести фестиваль у Високопіллі, – зазначив Руслан Застава, голова Високопільської ОТГ.
– Сьогодні Високопілля святкує свою 150 річну історію і ми завдячуємо німцям-колоністам, які заснували наше селище і дали путівку в життя. Ми завдячуємо німцям-колоністам, я можу назвати багато прізвищ – Рауші, Шмідти, Штейни, Гофмани, Булєри, Гембульти та ін. Йоганос – перший пастор лютеранської церкви, яка і зараз знаходиться в центрі нашого селища, там розміщується Центр культури і дозвілля, – Любов Коцевол, вчителька історії, громадська діячка.
– Вся об’єднана громада долучилась до фестивалю, а оргкомітет зробив все можливе для залучення інвестицій та якісного контенту. Херсонський ЦРМС також долучився до організації фестивалю на засадах інформаційного партнера. Також ми активно взяли участь в підготовці і забезпечили реалізацію інформаційної кампанії та розробку візуалізації фестивалю, – Анастасія Супрун, радниця з питань комунікації.