17 лютого 2023 року Український центр культурних досліджень виступив комунікаційною платформою для зустрічі представників Куцурубівської, Очаківської (Кінбур) громад Миколаївської області, керівників структурних підрозділів Миколаївської ОВА, представників Департаменту культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики України та зацікавлених осіб/організацій в охороні нематеріальної культурної спадщини Миколаївщини.
Онлайн дискусія об’єднала небайдужих до живої спадщини Миколаївщини, тих, хто практикують (в тому числі і в інших регіонах України, і в інших країнах через вимушене переміщення) та мають почуття ідентичності на основі спільних знань, цінують цей спадок та передають наступним поколінням, всіх, хто опікуються і надихаються «Таврійкою».
Під час дискусії носії та зацікавленні сторони, говорили про глибоку філософію «Таврійки», про її значення та прояви в сучасних умовах, про особливу роль та значення для громади носіїв в умовах війни.
Сьогодні підвищеної уваги суспільства, особливо в умовах агресії росії, яка, намагається знищити культуру України, її самобутність і спадкоємність, потребують саме ті елементи, які практикувалися в громадах, що знаходяться під окупацією ворога та під бойовими діями.
Спільні зусилля носіїв, громади, координуючих установ і зацікавлених організацій у сфері культури, освіти та органів влади є одним з важливих напрямків в охороні нематеріальної культурної спадщини Миколаївщини.
Учасники зустрічі домовилися про подальшу спільну роботу у напрямку охорони глибокої філософії «Таврійки» – системи давніх знань, легенд, оберегових символів та знаків, що проявляються у сучасному житті, в тому числі і у росписі. «Таврійка» й до сьогодні є цінною основою знань, світогляду та культури громад Північного Причорномор’я.