Однією із традиційних страв села Некрасове, що на Глухівщині (Сумська область) є «Кутня кишка з шкварками». Так некрасівці називають домашню ковбасу, що готується зі свинячого м’яса, сала та субпродуктів. Поширення страви зумовлене домашнім розведенням свиней, що практикують мешканці села.
Страву часто готують зі свіжого м’яса (коли ріжуть свиню). Одразу готують шкварки. Традиційно для цього відтоплюють свинячий жир, а самі шкварки зберігають у бодні. «Кутню кишку» (товсту свинячу кишку) чистять, добре перетирають сіллю та промивають водою. Для начиняння оболонки готують таку суміш: натирають на тертушці картоплю і цибулю, додають сирі яйця, борошно, шкварки, сіль та перець за смаком. Начиняють кишку, залишаючи з обох сторін трохи вільного місця, щоб оболонка не луснула. Начинену кишку зав’язують з обох сторін та кладуть у макітру («макутру») або у невеликий чавун («чугунок»), змащений смальцем. Посудину ставлять у піч, де ковбаса печеться близько години. Технологія приготування страви лишається незмінною упродовж понад трьох поколінь мешканців села Некрасове. Зараз у багатьох господарствах уже немає варистих печей, а тому господині часто використовують духові шафи. Проте, за словами некрасівців, приготована у печі «Кутня кишка з шкварками» значно смачніша.
Некрасівський спосіб приготування домашньої ковбаси активно побутує, йому поки що не загрожує зникнення. Молодші господині навчаються від старших природним шляхом – у побуті, коли готують страву для своїх родин. Носіями технології приготування «Кутньої кишки з шкварками» є мешканці села Некрасове, зокрема місцеві жительки Рахно Катерина Андріївна (1924 р.н.), Жовтоножко Ганна Степанівна (1931 р.н.), Рахно Валентина Петрівна (1957 р.н.), Олійник Світлана Миколаївна (1957 р.н.), Третяк Ольга Володимирівна (1982 р.н.).
Рішенням Сумської обласної комісії зі збору, обробки та складання орієнтовного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини для внесення їх до відповідних списків національного, регіонального (обласного) та місцевого рівня технологія приготування «Кутньої кишки з шкварками» у складі елементу «Приготування обідніх страв у селі Некрасове» включена до Сумського обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини (протокол засідання №1 від 28 лютого 2020 р.).
За матеріалами дослідження Віктора Гаркавого (директор КЗ «Некрасівський сільський будинок культури» Семенівської сільської ради), Ольги Третяк (художній керівник цього ж закладу) та Олени Кобзистої (методист комунального закладу «Районний будинок культури» Глухівської районної ради).