Рецептом справжньої кримськотатарської кави з нами поділилась команда громадської організації «Алем».
Кава займає особливе місце в житті кримських татар. І не лише тому, що традиції її вживання у нашого народу нараховують майже пів тисячоліття. А ще й тому, що в результаті її тривалої популярності, на півострові виникла власна кримськотатарська кавова культура. Неповторна та самобутня.
Все, чому ми приділяємо увагу щоденно, рано чи пізно перетворюється на маленькі ритуали. Цей вислів максимально пасує до кави, приготування якої стало важливою частиною звичаїв і сімейних традицій в Криму. За горнятком цього чудового напою, кримські татари поколіннями частували гостей, укладали угоди чи планували майбутнє. Скільки історій було розказано в затишній атмосфері кримських кав’ярень? А скільки розмов кава зробила відвертішими? Ніхто вже й не порахує…
Тож, як прийнято готувати справжню кримськотатарську каву? Для початку, доведеться дуже дрібно змолоти обсмажені кавові зерна, в чому неодмінно вам допоможе спеціальний мідний млинок каве дегірмен. Впоравшись з цим, засипте каву в розігріту мідну джезве та залийте її водою. Поставлена на вугілля чи гарячий пісок, кава поступово доводиться до легкого кипіння, про що свідчить густа та запашна пінка – її неодмінна впізнавана візитівка.
Готову каву гостям подавайте в гарному кавнику, поруч з яким варто розташуйте тарілочки з колотим цукром (ним треба заїдати, а не підсолоджувати каву) та пісочним печивом кураб’є. Розливається напій у фільджан – маленькі горнятка без ручок, які за формою і розміром подібні до половинки гусячого яйця. Щоб гість не обпік пальці, до горняток додаються зарфи – маленькі ажурні підставочки з міді, латуні чи коштовних металів.
За вами залишились найголовніші компоненти – хороша компанія та щирі розмови.
Смачного! Афіетлер олсун!