02 червня відбувся звітний концерт танцювальних колективів Надвірнянського району “Візерунок”, “Водограй”, “Едельвейс” на підтвердження звання “народний” та “зразковий”. Символічно концерт відбувався в рамках міського свята присвяченого Дню захисту дітей. Локально концерт відбувався біля міського озера, а організація заходу відзначилась фестивальною формою дійства. Щодо колективів то варто зазначити, що ті на перебувають високому виконавському рівні, також мають розмаїту костюмовану базу. Хореографи постановники (керівники колективів) перебувають в постійному пошуку репертуарної бази та нових форм втілення народного фольклору в танці (танцювальний малюнок) а також налагоджено хороші стосунки між керівниками та учасниками танцювальних колективів.
Рішенням атестаційної комісії у складі:
Директора НМЦКіТП – Світлани Панько;
завідувача відділу аматорської творчості НМЦКіТП – Василя Гринюка;
провідного методиста НМЦКіТП – Олега Деркача
підтверджено звання “народний” та “зразковий”.
03 червня в м.Снятин, проведений майстер клас з сценічного руху Василем Гринюком (завідувачем відділу аматорської творчості НМЦК і ТП) для зразкового вокального колективу “Олімпія” – керівник Заслужена артистка України Ірина Зіньковська. Шквал позитивних емоцій та докорінна зміна пластичного поводження дітей на сцені за короткий, двохгодинний час – це основний результат запланованого та проведеного майстер класу. Щира подяка дітям та керівництву за плідну творчу співпрацю.
03 червня в НМЦКіТП розпочали роботу курси підвищення кваліфікації викладачів мистецьких шкіл класу образотворчого мистецтва.
04-05 червня навчання проходило на базі Надвірнянської ДХШ.
Про організацію навчально-виховного процесу в художній школі розказала директорка Бондаренко Надія Дмитрівна.
Цікаво проходили заняття Пак Н.Я. – “Традиційна витинанка у сучасному контексті”, Гречко М.Ю – “Арт терапія, як метод саморозвитку…”
В рамках курсів проведений майстер клас “Предмет за вибором – ткацтво”, викладачем Надвірнянської ДХШ Алієвою Н.В.
Курсантам було проведено екскурсію в музей історії Надвірнянщини, а також пленер на території Пнівського замку.
06 червня відбулося прослуховування НА жіночого академічного хору «Мелодія» Івано-Франківського ЦНД (керівник – Світлана Щербій) на предмет підтвердження звання «народний».
НА хор «Мелодія» представив програму виступу, у якому були твори зарубіжних композиторів, українських композиторів-класиків, пісні сучасних українських композиторів. Хор продемонстрував жанрово-стильову різноманітність, виконавську майстерність, добрі культуру звуку, чистоту інтонування, фразування, дикцію, динаміку, емоційність, сценічну культуру (зокрема, пошиті нещодавно нові костюми).
Атестаційна комісія у складі: заступника директора НМЦК і Т Прикарпаття А.Заліщука, провідного методиста НМЦК і Т Прикарпаття С.Лещишин та художнього керівника Івано-Франківського НД «Княгинин» Л.Терлецької прийняла рішення порушити клопотання перед колегією управління культури, національностей та релігій ОДА про підтвердження звання «народний» вищеназваному колективу.
09 червня в смт.Богородчани, Івано-Франківської обл. відбувся обласний фольклорний фестиваль “Бойківська ватра”. Святкування розпочались святковою ходою учасників фестивалю та урочистим відкриттям, яке плавно перейшло в концертну програму, за участю творчих колективів Бойківщини. О 18.00 год. розпочався концерт муніципального оркестру народної музики “Рапсодія” ОММК м.Івано-Франківська. О 20.00 год. Відбулося запалення фестивальної ватри та виступи фольклорних колективів Богородчанського району. Також у програмі були: літературна кав’ярня, містечко майстрів, майстер-класи, дитяче містечко “Розваги маленьких бойків”, виставки робіт
“З бойківської скрині”.
12 червня в НМЦКіТП відбувся обласний семінар директорів, завідувачів методичними кабінетами районних, міських Палаців, Будинків культури, Народних домів та директорів базових клубних закладів ОТГ з питань охорони навколишнього середовища.
Відкрила семінар директорка установи Світлана Панько, після чого учасникам було представлено тематичний масовий захід “Бережи мене, цінуй, людино…” (режисер Іванна Мошура).
У заході брали участь: квартет бандуристок “Гердан” ПНУ ім. Василя Стефаника, керівник Віолетта Дутчак, зразковий аматорський танцювальний колектив “Дивоцвіт” Народного дому с.Задністрянськ Галицького району, керівник Олександр Заставний, cолістка Богородчанського районного Палацу культури, Тетяна Бариляк (BARVA), народний аматорський оркестр народних інструментів “Візерунок” Богородчанського районного Палацу культури, керівник Петро Яремчук.
Друга частина обласного семінару директорів, завідувачів методичними кабінетами районних, міських Палаців, Будинків культури, Народних домів та директорів базових клубних закладів ОТГ з питань охорони навколишнього середовища проходила на природі, де за участі семінаристів було проведено тематичну розважально-конкурстну програму “Поклик природи”, директоркою НМЦКіТП Світланою Панько.
Також в рамках цієї програми працівники відділу культурно-просвітницької роботи провели екологічну вікторину та тематичну гру “Павутина життя”.
В ході обласного семінару прочитана лекція “Природоохоронні території області як основа формування екологічної культури ” наукового співробітника відділу природи обласного краєзнавчого музею – Орисі Кащишин.
Методичні рекомендації з питань екологічного виховання надала провідний методист НМЦКіТП – Галина Бегметюк.
12 червня в НМЦКіТП організована і проведена обласна хорова лабораторія. Головним хормейстер був відомий хоровий диригент з м. Івано-Франківська Володимир Рудницький, керівник НА камерного хору «Воскресіння» НД «Княгинин».
На лабораторії відбулася презентація СД дисків хору «Воскресіння», а саме «Божественної Літургії» Миколи Леонтовича та духовних хорових концертів Дмитра Бортнянського
На хоровій лабораторії було присутньо 60 керівників хорів та методистів з вокально-хорового жанру. Впродовж практичних занять Володимир Рудницький розучив три твори:
- «З нами Бог» П.Турчанінов;
- «Царю небесний» М.Леонтович;
- «Ой там за лісочком» української народної пісні в обробці А.Авдієвського.
- Була надана практична і методична допомога.
15-16 червня в самому серці Європи, в селі Підгір’я Івано-Франківської області відбувся міжнародний музичний фестиваль Underhill music festival. Навчально-методичний центр організовував на фестиваль виставку майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, викладачі та учні Надвірнянської дитячої художньої школи виготовляли захоплюючі інсталяції.
16 червня у Верховинському районі відбувся фестиваль “Полонинське літо”, який щорічно проводиться в селі Верхній Ясенів як традиційне гуцульське свято першої полонинської продукції, вшанування праці пастухів, пісень, танців, гуцульських забав.
З 19 по 21 червня НМЦКіИП організував обласний пленер художників в якому взяло участь 15 митців нашого краю, впродовж трьох днів вони мали чудову нагоду створювати картини на яких відображали неповторні краєвиди гуцульського краю, зокрема Верховинщини.
23 червня відбувся обласний фестиваль народної творчості «Пісні Опілля», який проводиться на батьківщині Роксолани раз у два роки в кількох номінаціях, серед яких: вокально-хоровий, музичний та хореографічні жанри, фольклорно-етнографічні колективи та майстри народної творчості.
В ході свята відбулась святкова зустріч учасників фестивалю з Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської областей, в рамках проведення фестивалю майстри репрезентували виставку декоративно-ужиткового мистецтва: фольклорні подвір’я «Опільські газди».
25 червня згідно плану роботи Навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття працівники відділу культурно-просвітницької роботи з метою ознайомлення роботи клубних закладів і надання їм методичної та практичної допомоги, домовленості про подальшу співпрацю, провели творчу зустріч з працівниками клубних закладів за участю голови Космацької ОТГ Бербеничука Дмитра Дмитровича, відповідальної за культуру, директора Космацького Будинку культури Бойчук Параски Михайлівни.
Методисти відділу культурно-просвітницької роботи відвідали кожен клубний заклад, надали методичну та практичну допомогу, щодо використання нових форм клубної роботи, художньо-декоративного оформлення, ведення клубної документації, створення клубних формувань, ознайомили з нормативно-правовою базою, яка стосується сфери культури і з можливостями Центру в сфері надання культурних послуг, поділилися кращими сценарними матеріалами та матеріалами видавничої діяльності. Рекомендували: активізувати роботу з усіх напрямків, головну увагу звернути на національно-патріотичне виховання, готуватися до участі в обласному конкурсі організаторів дозвілля молоді та дітей.
До Дня Конституції України репертуарно-музична бібліотека НМЦК і ТП підготувала книжкову виставку (збірники пісень, поезії та сценарії).
До Дня молоді ( остання неділя червня) репертуарно-музична бібліотека НМЦК і ТП підготувала книжкову виставку ( пісенні збірки, сценарії масових заходів, ігри та розваги для молоді).
30 червня у знаменитому селі Тишківці на Городенківщині, де народився Роман Шухевич, вперше стартував Форум українських родин. Кращі творчі родини Прикарпаття демонстрували своє мистецтво.