Наразі у фольклорних експедиціях проекту “Баба Єлька” зібралося близько сотні експонатів майбутнього музею: від килимів до медовухи.
Експедиції проекту розпочалися ще торік влітку. Відтоді з мандрівок учасники проекту привозять не лише записи старовинних пісень, адже “Баба Єлька” це фольклорний проект зі збереження автентичних народних пісень, а й кулінарні рецепти, різноманітну вишивку, старі фотографії.
– Майже з кожної експедиції ми привозимо експонати. Ідея музею з’явилася під час першої експедиції у с. Розсохуватку 13 липня 2018 року, де нам подарували килим, який пилився на горищі. Потім були рушники, вишиті сорочки, старі світлини, – розповіла співзасновниця проекту, редакторка “Нової газети” Інна Тільнова. – Із Глодос у нас є старі монети, із Копанок – ряднина і рушник, із Вищих Верещаків – кілька сорочок і чотири рушники. Є навіть вино і медовуха. Експонатів майже сотня, але ми щоразу привозимо ще і ще. Поки що все зберігається в одному місці, не призначеному для таких речей. Ми їх обробили спеціальними аерозолями, зробили паспорт кожної речі, тобто кожен артефакт має свою історію. Але відчуваємо, що їх треба показувати іншим.