7 липня 2020 року об 11 годині відбувся публічний звіт Українського центру культурних досліджень на виконання гранту ЮНЕСКО «Оцінка потреб для зміцнення національного потенціалу України у розробці стратегії щодо захисту нематеріальної культурної спадщини».
Показники участі в нараді показали наявність різниці між життям у фейсбуці та реальним світом, коли не ховаючись за аватарками, можна було поставити будь які питання стосовно виконання гранту.
Станом на 6 липня 2020 року було зареєстровано 11 осіб.
В обговоренні результатів гранту взяло учать 12 осіб.
Питання щодо реалізації грантових завдань та фінансової частини не викликало додаткових питань.
Учасники он лайн звіту обговорили питання про вплив культурного ресурсу , зокрема нематеріальної спадщини, на економічний розвиток малих міст та ОТГ.
Було підняте питання щодо повільних процесів внесення до Національного переліку України елементів НКС. Дійсно, проблема яка існує на сьогодні – це неефективність роботи Експертної ради при Міністерстві культури та інформаційної політики України. Тому що ми бачимо, що в республіці Молдова до національного реєстру внесені 511 елементів, в Республіці Білорусь більш ніж 100, в сусідньої Росії – 455.
Окрім цього в багатьох європейських країнах існує механізм заповнення онлайн карток, що значно спрощує процедуру подання елементу. Це повністю виключає людський фактор з процесів, тому що не лише члени експертної ради, а й відповідальні особи з Міністерства можуть в реальному часі вивчати матеріали. Також, на думку багатьох, можливість внесення елементів лише два рази на рік до Національного переліку також бюрократизує та ускладнює процеси.
Під час запитань до директора УЦКД надійшли пропозиції про бажання ознайомитись з Аналітичним звітом експертів, авторами якого є І. Фетисов та М. Вуков.
Вашій увазі пропонуємо відео з онлайн звіту УЦКД https://youtu.be/fSB0t1CMfqw
Аналітичний звіт можна завантажити тут Analytical_report_UKR
На офіційній сторінці УЦКД в мережі фейсбук розміщено інформацію про обговорення Аналітичного звіту, який відбудеться 10 липня 2020 року об 11.00
Для реєстрації на захід Вам необхідно заповнити реєстраційну форму https://forms.gle/4Tbcc2ak4CLQ4EXRA
Реєстрація триватиме до 9 липня 2020 року 19.00
Після чого Ви отримайте повідомлення від організаторів з посиланням на ZOOM нараду та кодом доступу.