З метою якісної підготовки Національного звіту про виконання завдань конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини за 2016-2021 роки Український центр культурних досліджень спільно з Міністерством культури та інформаційної політики ініціював низку семінарів та створив робочу групу до складу якої увійшли представники областей України.
21 квітня 2021 року під час семінару було обговорено проміжкові результати подані регіонами України про організації та установи, діяльність яких пов’язана з нематеріальною культурною спадщиною. На картах України була продемонстровано кількість музеїв, бібліотек, центрів, навчальних закладів, установ культури та громадських організацій, діяльність яких пов’язана з нематеріальною культурною спадщиною. Також під час семінару було продемонстровано взаємодію державних інституцій, громадських організацій, навчальних закладів та приватних інституцій.
Прикладом міжсекторальної співпраці інституцій у інвентаризації елемента нематеріальної культурної спадщини «Технологія виконання вишивки «білим по білому для подальшого його внесення до списку ЮНЕСКО з учасниками семінару поділились Полтавчани та заступник директора громадської організації «Центр розвитку «Демократія через культуру» Валентина Дем’ян.
Свої напрацювання демонстрували головний спеціаліст відділу соціокультурного розвитку управління культури, мистецтв, національностей і релігій та планування Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Лариса Костян, представники комунальної установи «Обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Полтавської обласної ради – директор Соколов
Дмитро Олександрович, директор Всеукраїнського центру вишивки та килимарства Надія Вакуленко, майстер вишивки Решетилівського художнього професійного музею Ніна Коваль, декан факультету технології та дизайну Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка Валентина Титаренко , завідувач науково-дослідного відділу виставкової роботи Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Марина Кондратенко, науковий співробітник відділу науково-фондової та експозиційної роботи, відповідальний зберігач фондової групи «Тканини» Полтавського художнього музею (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка Наталія Дмитренко, майстер з вишивки, співробітник Всеукраїнського центру вишивки та килимарства, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Алла Кись, керівник Решетилівської майстерні художніх промислів «Соломія», атестований майстер Національної спілки майстрів народного мистецтва України Колісніченко Сергій, голова Полтавського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва Євген Пілюгін.
Протягом року Український центр культурних досліджень супроводжуватиме регіональні робочі групи через освітні заходи та консультації в рамках науково-методичного забезпечення імплементації Конвенції ЮНЕСКО 2003 року на регіональному рівні.