Портал ERA4Ukraine являє собою центр послуг для науковців, що знаходяться в Україні, та тих, які залишили країну, об’єднує ініціативи на рівні ЄС, від країн та від неурядових організацій. Його мета — допомогти знайти житло та роботу, сприяти визнанню дипломів та запропонувати інші послуги дослідникам, які постраждали.
Европейська дослідницька рада (ЕКС) звернулася до своїх 5600 грантоотримувачів ERC з проханням надати тимчасову роботу дослідникам-біженцям та молодшому науковому персоналу з України.
За ініціативи ЄС включено доступ до Science4Refugees ініціативи EURAXESS, яка надає біженцям стажування, роботу на неповний та повний робочий день, а також доступ до Європейського дослідницького співтовариства та програм «Солідарність Євросоюзу з Україною» і MSCA – дослідники під загрозою.
Джерело: https://euraxess.ec.europa.eu/jobs/science4refugees
https://euraxess.ec.europa.eu/ukraine
Європейська Комісія офіційно оголосила про відкриття нової програми ЄС Еразмус+ на 2021-2027 рр.
Портал ERA4Ukraine також посилається на #Science4Ukraine групу студентів-добровольців та науковців-дослідників з академічних установ Європи та світу, які допомагають українським вченим та студентам продовжувати свою роботу та кар’єру, незважаючи на війну.
З перших днів війни науково-педагогічні працівники розгорнули широку громадську корисну роботу. Найважливішим завданням закладів освіти та їх співробітників є турбота про фізичне психічне та психологічне здоров’я. Наголошуємо, що Міністерство освіти і науки України запустило щоденні онлайн зустрічі о 13.00 та 20.00 на https://facebook.com/eduhub.in.ua/ з сертифікованими психологами.
Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти координує мережеві зв’язки щодо представлення української культури та допомоги митцям та мисткиням з України, які знаходяться за кордоном — як тим, хто вимушено залишив Україну через повномасштабне військове вторгнення, так і тим, хто давно живе за кордоном.
Організація налагоджує звʼязки між ними та місцевими організаціями й закордонними дипломатичними установами України, які створюють можливості участі у резиденціях та творчих проектах для українців. Для того, щоб Держмистецтв залучало вас до проєктів, в яких репрезентується українська культура, а також інформувало вас про можливості творчої реалізації там, де ви знаходитесь, заповніть, будь ласка, форму.
Джерело: https://forms.gle/Hk9JcxGokvojdt8Z6
Відомий Естонський Тартуський університет створив спеціальний стипендіальний фонд для збору коштів та активно займається психологічною підтримкою українських наукових працівників та здобувачів вищої освіти.
До підтримки долучилась також платформа Coursera.
Прагнучи надати підтримку науковій спільноті України в умовах розв’язаної РФ війни, Coursera for Campus, надає безкоштовний доступ до понад 5200 курсів і 2200 проєктів від провідних університетів і партнерів Coursera, а учні, які демонструють фінансові потреби, можуть отримати фінансову допомогу або відмовитися від стипендії через Coursera.
Платформа EdX також долучилась до підтримки України, вони зупинила публікацію курсів рекомендованих російськими інституціями, та працюють над наданням безкоштовного доступу до понад 1600 онлайн-курсів і програм від провідних світових установ і компаній на EdX Online Campus.
Джерело: https://vseobuch.org/resources/portals/edx.html
Невід’ємною частиною української системи освіти та предтавників креативних індустрій є WorldSkills. З позицією організації, можна ознайомитися на сайті
Онлайн-платформа для освіти та кар’єри в креативних індустріях Креативна Практика, створена командою CASES — Creative Practice відкрила безкоштовний доступ на всі свої курси
Джерело: https://happymonday.ua/ru/event/bezkoshtovni-kursy-vid-creative-practice
Провідна торгова асоціація «Цифрова Європа», що об’єднує підприємства, корпорації та національні європейські торгові асоціації працює над проектами надання кіберпідтримці України.
Джерело: https://t.me/SerhiyShkarlet/707
Таким чином, призупинено розміщення локацій російських наукових організацій у галузі культури, а також обмежено доступ до наукових проектів та програм.
Європейська фундація освіти (ЄФО) висловила підтримку Україні та зобов’язалась не здійснювати жодних освітніх заходів на території країни агресора та співучасника підлої ескалації – Республіки Білорусь.
CRUI (Асоціація ректорів державних і приватних університетів Італії) надають підтримку українським науковим працівникам, які потерпають унаслідок війни в Україні. У заяві CRUI відзначено, що вони беззаперечно нададуть матеріальну підтримку українській науковій спільноті.
Не залишились осторонь Міністри культури Латвії, Литви та Естонії які рішуче засудили агресію Російської Федерації і висловили свою беззаперечну підтримку Україні!
Національне агентство з питань академічних обмінів (NAWA) разом із Національним науковим центром (NCN), Міністерством освіти і науки та Міністерством охорони здоров’я Республіки Польща докладає всіх зусиль, щоб забезпечити максимально комфортні умови для науковців, евакуйованих з України. Початок програми заплановано на 15 березня 2022 року.
Пшемислав Чарнек, Міністр освіти Республіки Польща підтримав українську наукову спільному. Пан Чарнек запевнив, що з «боку всіх польських закладів освіти ми можемо розраховувати на всіляку підтримку». Також нині ведуться перемовини із ректорами польських закладів вищої освіти щодо створення можливості абсолютної підтримки українських наукових установ.
Джерело: https://nupp.edu.ua/news/nawa-dopomagae-yevakuyovanim-ukrainskim-studentam-i-naukovtsyam.html
DAAD вважає, що найближчим часом до Німеччини приїдуть щонайменше 100 000 українських студентів та науковців, у тому числі багато хто з тих, хто зараз перебуває в Польщі.
Президент Німецької служби академічних обмінів (DAAD), Джойбрато Мукерджі, відзначає, що академічні установи приймають активну участь у програмах консультування та підтримки біженців. Вже було виділено загалом 5 мільйонів євро (5,5 мільйона доларів США) на стипендії та інші заходи підтримки для українських студентів та науковців. Ці гроші зараз виділяються німецьким університетам на основі конкурсних заявок та надаються на термін до 30 вересня.
DAAD готує веб-сайт, на якому українські студенти та науковці можуть отримати інформацію з юридичних питань, вступу до вищих навчальних закладів та посилання на всі вищі навчальні заклади.
“Ми повинні мати на увазі, що, на відміну від кризи біженців 2016 року, українці мають свободу пересування по всьому Європейському союзу, зокрема в Німеччині”, – наголошує Мукерджі. Тому важливо, щоб всі університети по всій країні були добре підготовлені, тому ми щотижня проводимо з ними зустрічі.