На львівщині народжується новий проєкт – «Краєзнавчий кластер «Галичина – (не)звідана земля / Galicia – terra (in)cognita».
Ще на початку 2021 року директор Бібрської музичної школи Іван Герчаківський запропонував об’єднати зусилля активістів культури навколо культурної спадщини та творчості відомого австрійського композитора Франца Ксавера Моцарта (1791-1844), який провів значну частину свого життя на цих територіях.
До того ж, у 2021 році будь засноване Наукове товариство Mozartiana Galicia (Галицька Моцартіана), як продовження багаторічної дослідницької роботи Оксани Линів, українських та європейських науковців з метою пошуку, оцифрування і наукового дослідження документальних свідчень, пов’язаних перебуванням, творчістю і діяльністю Франца Ксавера Моцарта у Галичині.
Регіональний представник Українського центру культурних досліджень у Закарпатській, Чернівецькій, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській та Волинській областях Ігор Гармаш на запит Бібрської, Рогатинської та Бурштинської територіальних громад провів 19 лютого у смт Нові Стрілища стратегічну сесію «Створення міжрегіонального туристичного кластеру «Незвідані стежки Опілля» для присутніх представників органів місцевого самоврядування, обласної державної адміністрації, обласної ради, науковців, керівництва Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt, наукового товариства Mozartiana Galicia, музикантів, музейників, краєзнавців, педагогів, істориків, митців, музикознавців, туристичних операторів, (загалом більше 30 осіб).
Он-лайн участь у цьому заході взяла і відома діячка культури Оксана Линів — інтернаціонально відома диригентка, засновниця й арт-директорка фестивалю LvivMozArt у Львові, засновниця Молодіжного симфонічного оркестру України. Вона наголосила на важливості культурних ініціатив, що народжуються у громадах, їх фахової та бюджетної підтримки задля забезпечення сталого розвитку громад та інтеграції у світовий контекст.
24 квітня 2021 року було підписано Меморандум про партнерство та співпрацю Фестивалю класичної музики LvivMozArt (Громадська організація «Львів.Моц.Арт.3»), який очолює Оксана Линів і Українського центру культурних досліджень Міністерства культури та інформаційної політики України.
Цьому передував процес розробки плану дій щодо розвитку культурних проєктів територіальних громад на межі Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської областей.
На церемонії підписання Меморандуму були присутні:
голова правління громадської організації «Львів.Моц.Арт.3» та арт-директорка фестивалю LvivMozArt Оксана Линів; виконавча директорка фестивлю Марія Козій;регіональний представник Українського центру культурних досліджень Ігор Гармаш.
Сторони підкреслили необхідність тісної співпраці багатьох дієвців та інституцій культури задля досягнення амбітної мети. Адже організатори фестивалю LvivMozArt та інші учасники Меморандуму прагнуть дослідити та популяризувати життя і творчість Франца Ксавера Моцарта, його зв’язок з Україною.
Власне, Меморандум наразі передбачає десять організацій учасниць, але є відкритим до приєднання всіх, хто має бажання і енергію для спільної роботи.