27-29 вересня 2017 р.
Міжнародний семінар призначений для обміну досвідом з реалізації Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини та проведення заходів щодо охорони, збереження та популяризації елементів нематеріальної культурної спадщини на прикладі естонського та українського переборного ткацтва та поліфонічного співу. У ході семінару планується робота творчих лабораторій.
Учасники семінару – представники Центру народної культури Естонії, члени громади Сето, народні майстри Естонії, учасники хору традиційного сетуського багатоголосного співу лєело (елемент, внесений до Списку ЮНЕСКО) «Siidisõsara» (Естонія);фахівці Міністерства культури України, Українського центру культурних досліджень; майстри ручного художньо-декоративного переборного ткацтва (Україна); учасники співочих колективів Дніпропетровщини, с. Луки (Київська область), народного ансамблю української музики «Роксоланія»; науковці поінформують про заходи, форми охорони, збереження та популяризації елементів нематеріальної культурної спадщини для забезпечення їх життєздатності й рівень залучення до них членів громади, зокрема і носіїв елементів, продемонструють зразки елементів нематеріальної культурної спадщини.
Мета: обмін досвідом з реалізації Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини та проведення заходів щодо охорони, збереження та популяризації елементів нематеріальної культурної спадщини на прикладі естонського та українського переборного ткацтва та поліфонічного співу.