Результати семінару "Підготовка номінаційного досьє щодо включення українських елементів до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства"

29-30 травня 2018 року на території Національного заповідника «Софія Київська» відбувся семінар "Підготовка номінаційного досьє щодо включення українських елементів до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства", який підготував і провів Український центр культурних досліджень при підтримці Міністерства культури України та сприяння Національного заповідника «Софія Київська».

Головною метою семінару було розгляд актуальнихі питань щодо підготовки номінаційного досьє на елемент НКС з метою включення до Репрезентативного списку  ематеріальної культурної спадщини людства. На семінарі були присутні представники Міністерства культури України на чолі з начальником управління стратегічного  ланування та розвитку Євгеном Лавро; фасилітатор ЮНЕСКО з Конвенції про охорону НКС, Голова Експертної ради з питань НКС при Міністерстві культури України, керівник фольклорного ансамблю "Божичі" Ілля Фетисов; експерт з питань НКС, директор Одеського обласного центру української культури Валентина Вітос; експерт з питань НКС, головний зберігач Музею кролевецького ткацтва Ірина Пурига; директор УЦКД, Заслужена артистка України Ірина Френкель, науковці УЦКД, директори ОЦНТ, представники з регіонів України. Було надано інформаційний матеріал у вигляді буклетів учасникам семінару.

29 травня 2018 року пройшла перша сесія семінару, на якій Ілля Фетисов ознайомив учасників семінару з основними документами та формою номінаційного досьє на елемент, що подається до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства, надав поради стосовно заповнення облікової картки на елемент НКС та під час практичної роботи розглянув номінаційне досьє на елемент "Весняна процесія у Забрі".

Учасники семінару мали можливість на практиці зрозуміти правильне та неправильне заповнення облікової картки, переглянувши відео на сайті ЮНЕСКО, розібратися у помилках зйомки фільмів на елементи НКС, що подаються до Репрезентативного списоку нематеріальної культурної спадщини людства.

Ірина Френкель виступила з доповіддю щодо популяризації Конвенції через фестивалі, ярмарки та масові заходи, зробивши акцент на зацікавлених сторонах в охороні нематеріальної культурної спадщини, систему заходів популяризації та державну підтримку елементів НКС.
Валентина Вітос розповіла про роль ОЦНТ в реалізації Конвенції. Ірина Пурига наголосила на ролі музеїв у збереженні елементів нематеріальної культурної спадщини.

Доповідачі поділилися позитивним досвідом роботи у своїх регіонах, окреслили проблеми та перспективи.

30 травня 2018 року відбулася друга сесія семінару, яка була присвячена практичним питанням.
Валентина Телеуця, завідувач науково-дослідного відділу УЦКД, у своїй доповіді окреслила основні положення про нематеріальну культурну спадщину та її роль у комерційній діяльності.

Лілія Снігирьова, провідний науковий співробітник УЦКД, виступила з доповіддю про зацікавлені сторони в охороні нематеріальної культурної спадщини та їх повноваження на національному і міжнародному рівнях, зупинившись на залученні цих спільнот, громад, груп та окремих осіб до збереження свого НКС.

Владислав Піоро, на завершення семінару, провів круглий стіл «Методичні засади впровадження електронного обліку культурної спадщини» на якому познайомив присутніх з електронними системами збереження інформації про культурну спадщину.

Місце розташування

Україна
UA