XXIII засідання Національної комісії України у справах ЮНЕСКО

 8 лютого 2018 року в Міністерстві закордонних справ України відбулося XXIII засідання Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, де було підбито підсумки роботи Комісії за 2017 рік та окреслено напрями роботи на поточний рік.

Пріоритетом роботи Нацкомісії буде забезпечення культурних та освітніх потреб осіб, що постраждали внаслідок російської агресії на Сході України та тимчасової окупації Криму. Члени Комісії приділили увагу моніторингу стану об’єктів культурної спадщини, підготовці реєстру рухомих та нерухомих пам’яток та об’єктів культури України, що знаходяться в музейних фондах на території окупованого Криму, а також приєднанню України до Другого протоколу Конвенції про захист культурних цінностей на випадок збройних конфліктів (1954 року).

Серед основних результатів роботи Нацкомісії у 2017 році виділяємо, зокрема, ухвалення двох рішень Виконавчої ради ЮНЕСКО «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)», досягнення домовленості між Україною та Секретаріатом ЮНЕСКО щодо параметрів прямого моніторингу ситуації на окупованому півострові.